تبلیغات
 ღ نـــمــــاز در قرآنـــــ ღ - نماز ، درمان افسردگی ! (تاثیرات نماز صبح)

نماز ، درمان افسردگی ! (تاثیرات نماز صبح)

منبع این مطلب 

نماز و آمرزش گناهان - کلام مطهر

یك كارشناس مسائل دینی گفت:
 خواندن نماز صبح در سلامت روح و جسم افراد تاثیر زیادی داشته و باعث تسكین بسیاری از دردها از جمله افسردگی می­‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عبدالرزاق‌نژاد  در خصوص انجام فریضه نماز و تاثیر آن در كاهش افسردگی افراد اظهار كرد: دین به عنوان یك عامل مهم فرهنگی و اجتماعی در معرض آسیب‌های اجتماعی فراوانی بوده كه این آسیب‌ها در میزان نفوذ آن می‌تواند تاثیر بگذارد و خواندن نماز باعث شادابی و نشاط در آن­‌ها شده و در رفع افسردگی بسیار موثر است.

وی افزود: افسردگی به معنای بی­‌نشاطی، بی انگیزگی، علاقه نداشتن به انجام فعالیت در جامعه و بی توجهی فرد به خودش بوده كه بر اساس روایات خداوند نسبت به كسی كه نماز صبح می‌خواند عنایت بیشتری دارد و هم چنین بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده نماز در سلامت روح و جسم آن‌ها تاثیر زیادی داشته و باعث تسكین بسیاری از دردها می‌شود.
وی با اشاره به این‌كه «افسردگی با خواندن نماز قابل درمان است» درباره كاهش افسردگی افراد با شركت در نماز جماعت عنوان كرد:
 
انسان موجودی است كه علاقه زیادی به شركت در جمع داشته و می‌تواند نیاز فطری خود را در جمع تامین و سبب شادی روح و روانش شود.

عبدالرزاق‌نژاد افزود:
 شركت افراد در نماز جماعت باعث بهتر شدن ارتباطات معنوی و روحیه تفاهم، گذشت، توجه به خدا و صمیمیت شده و در نتیجه در كاهش افسردگی افراد بسیار موثر است.

همچنین در خصوص راهكارهای پیشگیری و درمان افسردگی خاطرنشان كرد:
 از جمله راه­‌های پیشگیری از افسردگی از منظر دین داشتن ارتباط با خدا با خواندن نماز، ارتباط با مردم با شركت در نماز جماعت، مطالعه كتاب و مطالب علمی، عقیدتی و انجام تفریح‌های متنوع ورزشی است كه در درمان افسردگی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.طبقه بندی: ღ تاثیرات نماز،  ღ نماز و دین،  ღ اهمیت نماز،  ღ احکام نماز،  ღ نماز در قرآن، 
برچسب ها: درمان افسردگی، افسردگی و نماز، نماز، درمان، افسردگی،  

تاریخ : دوشنبه 6 دی 1395 | 02:35 ب.ظ | نویسنده : F.Tohidian | نظرات

  • paper | کورالین | آریس باکس